Wybierz rodzaj zabiegów

Fizykoterapia

Prądy Tens

Jest to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Prądy TENS stosowane są głównie w terapii przeciwbólowej. Ich działanie polega na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu. Zabieg ten zaliczany jest do elektrolecznictwa. Zabieg daje bardzo szybkie efekty przeciwbólowe, zarówno w stanie ostrym, jak i w przypadku bólu przewlekłego.

Diadynamic

Zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.

Galwanizacja

Jest to zabieg elektryczny polegający na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta między dwoma elektrodami. Prąd stały to prąd, który podczas przepływu nie zmienia kierunku oraz natężenia.

Jonoforeza

Zabieg w trakcie którego do głębokich warstw skóry dostarczane są specjalne substancje czynne. Ilość dostarczonych substancji zależy od długości zabiegu, natężenia prądu oraz wielkości elektrod.

Interdyn

Zabieg poprzez działanie prądem interferencyjnym wpływa bezpośrednio na mięśnie, nerwy i przemianę materii na poziomie komórkowym. Powoduje przekrwienie czynne tkanek, oraz pobudzenie osłabionych mięśni szkieletowych. Przyspiesza procesy odżywcze i przemianę materii tkanek.

Prądy Traberta

Cechą charakterystyczną prądów Träberta jest rozluźnienie mięśni oraz szybkie działanie przeciwbólowe. Znajduje zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych, nerwobólach, bólach mięśniowych oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.

Tonoliza

Zabieg polegający na gimnastyce porażonych mięśni i ich antagonistów, poprzez użycie prądu impulsowego. Celem tonolizy jest przywrócenie fizjologicznej równowagi pobudzenia włókien mięśniowych.

Elektrostymulacja

Zabieg ma za celu wywołać reakcję motoryczną mięśnia lub grupy mięśni poprzez dostatecznie szybkie zmiany natężenia prądu, zarówno stałego jak i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości oraz kształcie impulsu.

Ultradźwięki

Zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Największe zastosowanie mają w chorobach układu ruchu i nerwowego.

Fonoforeza (UD + Lek)

Zabieg z użyciem fali dźwiękowej, nieuchwytnej dla ucha ludzkiego. Ultradźwięki powodują mikromasaż tkanek działając przeciwbólowo, zmniejszając napięcie mięśniowe, hamując procesy zapalne, dodatkowo dostarczając do tkanek substancje czynne z leku.

Magnetronic

Polega na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego, co prowadzi do poprawy ukrwienia komórki, uśmierzenia bólu, zapobiegania stanom zapalnym, rozluźnienia mięśni.

Diatermia

Zabieg polegający na miejscowym nagrzewaniu tkanek pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego, co przyczynia się do rozluźnienia mięśni i łagodzi odczucia bólu.

Laseroterapia

Zabieg działa biostymulująco na naświetlaną tkankę. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, pobudza wzrost i regenerację komórek.

Lampa Sollux

Emituje promieniowanie podczerwone (IR), powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie napięcia mięśni, podwyższenie progu bólu oraz pobudzenie przemiany materii.

Okład borowinowy

Zabieg polegający na obłożeniu miejsca zabiegowego torfem, składającym się z wielu związku organicznych oraz wody. Borowina oddaje powoli ciepło przegrzewając tkanki, co umożliwia zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Krioterapia

Zabiegi polegają na omiataniu okolicy poddanej zabiegowi oparami azotu lub CO2. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Zabiegi dają natychmiastową poprawę i przyczyniają się do łagodzenia dolegliwości.

Hydroterapia

Hydromasaż

Jest to delikatny masaż całego ciała wirującą wodą o indywidualnie dobranej temperaturze. Zabieg ten wpływa m.in. na naczynia krwionośne powierzchowne i głęboko położone, ciśnienie krwi, układ oddechowy i nerwowy.

Kąpiel wirowa kończyn górnych

Zabiegowi masażu wodnego poddane są kończyny górne, poprzez wykorzystanie w celach leczniczych wpływu ciepłej wody, jej oddziaływania mechanicznego, związanego z ruchami wirowymi. Powoduje to rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia oraz łagodzenie bólu.

Kąpiel wirowa kończyn dolnych

Te zabiegi wykonywane są w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody. Kąpiel wirową kończyn dolnych wykonuje się przez 15 min w wodzie o temperaturze wynoszącej, zależnie od wskazań, 30 – 36 stopni C. Kąpiel wirowa stanowi formę łagodnego masażu skojarzonego z wpływem ciepła.

Masaż

Masaż leczniczy kręgosłupa częściowy

Masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu.

Masaż leczniczy kręgosłupa całościowy

Masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską stosuje się w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa, ale także w zwalczaniu cellulitu, rozstępów czy innych problemów kosmetycznych.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu relaksacyjnego z użyciem gorących kamieni bazaltowych. Kamienie podgrzane do odpowiedniej temperatury dobrze utrzymują ciepło i łatwo oddają ją ciału. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami, w połączeniu z technikami masażu relaksuje i regeneruje całe ciało.

Masaż limfatyczny (1 kończyna)

Masaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Twarz dzięki takiemu masażowi staje się bardziej promienna i nabiera delikatniejszego kształtu. Zanikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Masaż limfatyczny (2 kończyny)

Masaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Twarz dzięki takiemu masażowi staje się bardziej promienna i nabiera delikatniejszego kształtu. Zanikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Masaż izometryczny

Stosowany jest w przypadku, gdy mięśnie w wyniku długotrwałego unieruchomienia są osłabione lub nastąpił ich częściowy zanik. Jak sama nazwa wskazuje w trakcie zabiegu wykorzystywany jest skurcz izometryczny mięśni.

Masaż relaksacyjny kręgosłupa

Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka.

Kinezyterapia

Ćwiczenia indywidualne

Polegają na indywidualnej pracy pomiędzy terapeutą i pacjentem, gdzie program rehabilitacji dostosowuje się do aktualnego stanu chorego. Terapeuta indywidualnie dobiera rodzaj ćwiczeń, ich intensywność i tempo zamierzonego celu. W terapii wykorzystywane są różne przybory (małe piłki, taśmy, dyski sensoryczne) jak i przyrządy (duże piłki, maty). Podczas kinezyterapii wykorzystywane są ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, równoważne oraz inne potrzebne do poprawy funkcji pacjenta i powrotu do sprawności.

Terapia manualna

Polega na wspomaganiu leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów. Poprzez ucisk, chwyty i różne techniki masażu terapeuta dociera do chorych i bolących miejsc.

Ćwiczenia grupowe ogólnokondycyjne

Ćwiczenia ruchowe mające na celu zwiększenie wydolności fizycznej poprzez aktywizację ruchową wszystkich części ciała. Prowadzone są przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę na sali gimnastycznej w grupie maksymalnie 10 osób.

Ćwiczenia grupowe dyskopatyczne

Ćwiczenia ruchowe dedykowane osobom z problemami w obrębie kręgosłupa. Mają one za zadanie rozciągnięcia przykurczonych mięśni i stawów, wzmocnienia mięśni stabilizujących kręgosłup oraz poprawę ruchomości.

Rower

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym powodują zwiększenie sprawności organizmu, wspiera zwiększeniu zakresu ruchomości oraz poprawia wydolność organizmu.

Orbitrek

Pozwala naśladować ruchy właściwe dla wycieczek górskich, jazdy na rowerze oraz biegów narciarskich. Sprawia, że zaangażowane są wszystkie mięśnie ciała, zwłaszcza jego górna partia.

Najważniejszą zaletą ćwiczeń na orbitreku jest zmniejszenie obciążenia na stawach, co jest idealne dla osób, które nie mogą biegać.

Rotor kończyn górnych / dolnych

Ćwiczenia, w których kontrolowany jest ruch kończyn dolnych lub górnych poprzez ruch obrotowy z możliwością regulacji stopnia oporu podczas ćwiczenia. Rotor wykorzystywany jest przy leczeniu schorzeń o podłożu neurologicznym, reumatologicznym czy ortopedycznym.

UGUL

Kabina do ćwiczeń i zawieszeń wykorzystywana do leczenia schorzeń narządów ruchu. Wykonywane są ćwiczenia w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, samowspomagane czy redresje. Celem tego typu ćwiczeń jest przeciwdziałanie zanikom mięśniowym i uzyskanie przyrostu ich siły, zapobieganie przykurczom w stawie oraz zwiększenie zakresu ruchów w stawie. Wskazania do tego typu ćwiczeń stanowią zaniki i znaczne osłabienie siły mięśni, słaby zrost kostny czy zmiany chorobowe powierzchni stawowych.

Rehabilitanci z pasją

Zespół