||

Drugi dom seniora? Zapraszamy do domu dla osób starszych w Mińsku Mazowieckim

Przyjazna atmosfera i przyjazna opieka dla seniora

Każdemu seniorowi należy się spokój, przyjazna atmosfera oraz profesjonalna opieka. Rodziny często próbują same “udźwignąć” opiekę nad osobą starszą, mając na uwadze to, by bliska im osoba była w domu rodzinnym na starość. Dom seniora pozostaje wtedy opcją, którą niekoniecznie chcą wziąć pod uwagę. Jednak nie zawsze opieka nad osobą starszą jest łatwa i mogą pojawić się pewne przeszkody, takie jak częste wizyty u lekarza, konieczność posiadania w domu specjalistycznego sprzętu, co tym samym wiąże się z wysokimi kosztami takiej opieki. Z czasem u osoby, która jest najbardziej odpowiedzialna za osobę starszą, może pojawić się wypalenie na skutek fizycznego i psychicznego zmęczenia. To właśnie wtedy warto zastanowić się nad domem opieki.

Dom seniora – chwilowe rozwiązanie, czy drugi dom?

Dom opieki to miejsce, w którym senior jest pod opieką lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów. Dlatego umieszczenie tam ukochanej osoby zazwyczaj wiąże się z długotrwałym pobytem. Dom seniora staje się wtedy drugim domem dla osoby starszej, w którym istotną rolę odgrywa prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Senior jak najdłużej chce zachować swoją niezależność i wykonywać czynności, które kojarzą mu się z domem – sadzić kwiaty, rozwiązywać krzyżówki, czy nawet haftować. Co ciekawe, kondycja osoby starszej znacznie się poprawia, gdy może wykonywać tego typu aktywności. W Domu Opieki w Mińsku Mazowieckim nasi podopieczni często mówią, że to miejsce jest ich drugim domem. Doceniają możliwość aranżowania swobodnych spotkań ze swoją rodziną według własnych potrzeb. Mimo że fizycznie nie znajdują się w swoim domu rodzinnym, to bliskie osoby są z nimi w stałym kontakcie, dzięki czemu mają poczucie, że dom jest jednak obok.

Dom dla osób starszych w Mińsku Mazowieckim

Dom dla osób starszych w Mińsku Mazowieckim jest idealnym miejscem dla wszystkich, którym zależy zarówno na profesjonalnym, jak i rodzinnym podejściu. W naszym domu opieki zatrudniamy tylko i wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów. Ogromną uwagę przykładamy do wzajemnych relacji i zapewnienia seniorowi rodzinnej, przytulnej atmosfery. Dbamy o to, by każdy pensjonariusz czuł się u nas dobrze. Podchodzimy indywidualnie do potrzeb oraz szanujemy godność i intymność naszych mieszkańców. Zapewniamy aktywności, które kojarzą się seniorowi z domem rodzinnym i wzbudzają ciepłe uczucia. Dlatego dom dla osób starszych w Mińsku Mazowieckim jest miejscem, do którego rodziny mogą powierzyć nam opiekę nad ukochaną osobą z gwarancją, że będzie ona czuła się u nas dobrze.

Korzystanie ze wsparcia, gdy opieka przekracza Twoje możliwości

Jeśli jesteś opiekunem osoby starszej, nie bój się rozważać różnych możliwości wsparcia. Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się dobro seniora i jego samopoczucie. Zamieszkanie w domu dla osób starszych, w którym będzie miał całodobową opiekę, kontakt z innymi osobami oraz zapewnioną, różnorodną aktywność będzie dla niego lepsze niż pozostanie w domu rodzinnym, w którym opieka wykracza poza możliwości członka rodziny. W tym wszystkim nie zapominaj także o sobie i swoich potrzebach. Jeśli czujesz, że nie podołasz opiece, a senior jest otwarty na możliwość zamieszkania w miejscu, w którym taką opiekę otrzyma – jak najbardziej otwórz się na to rozwiązanie.

Jeśli szukasz najlepszej opieki dla seniora, przyjedź do Domu Opieki w Mińsku Mazowieckim. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opiece, rehabilitacji oraz terapii zajęciowej osób z chorobami otępiennymi, demencją, Alzheimerem i Parkinsonem. Nasz doświadczony personel – lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog i opiekunki codziennie dbają o stan zdrowia i komfort każdego pacjenta. Możesz mieć pewność, że senior będzie czuł się tutaj dobrze.