|||

Dom Opieki z rehabilitacją. Odwiedź Mińsk Mazowiecki

W obecnych czasach brakuje czasu na wszystko. Człowiek często nie potrafi zwyczajnie usiąść i odpocząć, zająć się swoim zdrowiem. O tym ostatnim w szczególności powinny myśleć osoby starsze. Na szczęście w Polsce istnieje wiele miejsc, w których seniorzy mogą dostać wszystko to, czego potrzebują. Domy opieki zapewniają profesjonalną opiekę połączoną z odpoczynkiem. Decyzja o umieszczeniu w takim zakładzie nie należy do najłatwiejszych, jednak czasami jest konieczna. Wpływają na to czynniki takie jak stopień niepełnosprawności, choroba lub zwyczajny brak możliwości odpowiedniego zaopiekowania się taką osobą przez rodzinę. Wówczas w takich sytuacjach zaczyna się poszukiwanie odpowiedniego ośrodka.

Zakład opiekuńczo leczniczy – jaki najlepiej wybrać?

Wybór ośrodka jak najbardziej spełniającego oczekiwania rodziny nie jest łatwy. Pod uwagę bierze się dużo aspektów. Czy takie miejsce zapewnia opiekę nad osobą niepełnosprawną? Czy personel pomaga w załatwianiu spraw osobistych? Czy koszt pobytu seniora uwzględnia podstawowe usługi medyczne, czy trzeba dopłacić? Jak duże doświadczenie mają pracownicy? Każda osoba starsza potrzebuje czegoś innego, a jej potrzeby najbardziej znają bliscy. To oni będą decydować, gdzie umieszczą seniora, a więc to na nich ciąży odpowiedzialność, aby wybrać miejsce, które w jak najbardziej możliwym stopniu będzie przypominać dom rodzinny. 

ZOL Obok Lasu najlepszym rozwiązaniem

W Polsce istnieje wiele domów dla osób starszych. Zakład Opieki Leczniczej w Grębiszewie jest najlepszym z możliwych do wyboru. Powodów jest wiele, jednym z nich jest lokalizacja, w której znajduje się nasz zakład. Oprócz faktu, że jest ona dogodna dla rodzin odwiedzających naszych podopiecznych, ponieważ jest niedaleko Warszawy, to stwarza ona idealne warunki dla seniorów. Leśne powietrze aż zachęca do aktywnego spędzania czasu i urządzania krótkich spacerów w pięknej okolicy. Jednak aby wyjść na spacer, należy mieć siłę. Zapewnia ją niezawodna opieka medyczna z miłym personelem. Osoby starsze również mogą skorzystać z pomocy psychologicznej oraz terapii zajęciowej. ZOL to nie tylko pomoc zdrowotna. Gimnastyka, zabiegi kosmetyczne, zajęcia kulturalno – oświatowe sprawiają, że nasi seniorzy nie leżą cały dzień w łóżku, ale mają dobrze zorganizowany czas. Nasi pracownicy to doświadczeni lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz opiekunki, których cechuje cierpliwość, zrozumienie oraz głęboka empatia.  

Kiedy zdecydować się na dom dla osób starszych?

Dom opieki – wybierz dobrze… Głównym powodem, dla którego rodziny umieszczają swoich bliskich w domach spokojnej starości, jest brak czasu na opiekę. To ona jest najważniejsza, a gdy nie jest odpowiednio zapewniona to odbija się na zdrowiu seniora. Oprócz tego istnieje kwestia energii i motywacji do działania. Niekiedy dzieci zajmujące się swoimi rodzicami nie mają siły na wykonywanie ich codziennych obowiązków, takich jak mycie, karmienie, ubieranie. Są to podstawowe rzeczy, których nie da się ominąć, a przecież osoby starsze nie chcą czuć się dla kogoś ciężarem. Należy pamiętać, że ośrodki składają się z wielu pracowników, którzy traktują każdego swojego podopiecznego indywidualnie zapewniając mu odpowiednią ilość uwagi oraz nie pozbywając ich niezależności (o ile jest możliwa). Każda osoba, która nie radzi sobie z opieką nad swoim bliskim powinna rozważyć tę opcję, ponieważ będzie to lepsze dla obu stron. 

Pamiętaj, jeśli szukasz odpowiedniego miejsca dla twojej mamy, babci, taty, dziadka – wybierz ZOL Obok Lasu. Warunki obecne w naszym zakładzie z pewnością są tym, czego szukasz Ty oraz czego potrzebuje Twój bliski. Grębiszew spełni Twoje oczekiwania, a senior dzięki rodzinnej atmosferze obecnej w naszym ośrodku poczuje się jak w domu.