Jak radzić sobie problemami zdrowotnymi w późniejszym wieku?

Osoby starsze borykają się na co dzień z różnymi dolegliwościami. Warto szukać sposobów na to, aby poprawić sprawność seniora. Co sprawdzi się najlepiej? Świetną opcją jest Zakład Opieki Leczniczej. Warszawa to miasto, które ma jedną z najlepszych ofert. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

ZOL – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy ZOL Warszawa to miejsce, w którym bliski Twojemu sercu senior powinien się znaleźć? Warto wiedzieć, że jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Wśród najważniejszych można wymienić takie jak:

– Profesjonalna opieka i pomoc – ZOL to miejsce, w którym senior może poprawić swoją sprawność. W tego rodzaju placówkach pracują profesjonaliści tacy jak lekarze, pielęgniarki, terapeuci zajęciowi, dietetycy, psycholodzy.

– Czas pobytu – maksymalnie może wynosić 6 miesięcy. Nie musisz więc obawiać się, że starsza osoba będzie mocno tęsknić za domem. Pamiętaj jednak, że profesjonalna opieka to zawsze najlepsze rozwiązanie. Jeśli z jakichś powodów nie możesz na co dzień opiekować się starszą osobą w odpowiedni sposób, warto zastanowić się nad ofertą miejsc, które umożliwiają pobyt długoterminowy.

– Zajęcia dodatkowe i atrakcje – najlepsze placówki przygotowują ofertę w taki sposób, aby seniorzy nie narzekali na nudę i mogli zadbać o rozwój pasji i zainteresowań. Gdzie znaleźć taki zakład opieki leczniczej? Mazowieckie to województwo, w którym nie brakuje świetnych placówek.

Zakład opiekuńczo-leczniczy – to trzeba przygotować

Zainteresował Cię konkretny dom opieki pod Warszawą? A może dopiero zamierzasz poszukać odpowiedniego miejsca? Pamiętaj, że potrzebne będą odpowiednie dokumenty. Trzeba przygotować skierowanie od lekarza, dokumenty stwierdzające wysokość dochodu pacjenta, zgodę pacjenta oraz ocenę w skali Barthel. Jeśli chodzi o ostatni z wymienionych dokumentów, oceniane są czynności takie jak spożywanie posiłków, poruszanie z miejsca na miejsce, higiena osobista, korzystanie z toalety, mycie, wchodzenie i schodzenie po schodach, kontrola zwieracza i moczu, ubieranie i rozbieranie.

ZOL – dla kogo?

Zakład opiekuńczo-leczniczy jest przeznaczony dla seniorów, którzy nie wymagają hospitalizacji i jednocześnie ze względu na stan zdrowia nie są samodzielni. Najczęściej przebywają tam osoby po operacji lub z niepełnosprawnością. W takich miejscach przeprowadzana jest na przykład rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej. Także osoby z cukrzycą, chorobą Parkinsona, demencją starszą, czy też chorobami układu krążenia są często pacjentami tego rodzaju placówek.

Niezależnie od tego, czy interesują Cię ośrodki rehabilitacyjne po amputacji, czy bliski Twojemu sercu senior ma inne problemy ze zdrowiem, warto zdecydować się na pobyt w Zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Pracują tam profesjonaliści, dzięki którym osoba starsza może poradzić sobie z problemami zdrowotnymi i polepszyć sprawność. Rehabilitacja po amputacji, czy też innych zabiegach to nie wszystko, co oferuje dobra placówka. Seniorzy mogą także korzystać z atrakcji takich jak imprezy tematyczne lub zajęcia dodatkowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej wybranego zakładu.