Dom dla osób starszych – dlaczego warto przyjechać do Grębiszewa?

Jeśli starasz się opiekować ukochaną osobą w podeszłym wieku samodzielnie pamiętaj, że bardzo łatwo jest o wypalenie. To bardzo ciężka praca i nie bez powodu mówi się, że opieka nad seniorem przypomina tę nad niemowlęciem. Z jednym wyjątkiem: senior jednak jest osobą dorosłą i do wszystkich aktywności dochodzi jeszcze większy ciężar związany m.in. z podnoszeniem. To ważne, aby zdawać sobie sprawę z wpływu, jaki ma na Ciebie taka opieka i w miarę możliwości poprosić o wsparcie. Jedną z możliwości jest skorzystanie z pomocy domu dla osób starszych. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć dom opieki oraz przyjechać z seniorem do Grębiszewa. 

Dom dla osób starszych – rozwiązanie, które zyskuje na popularności

Decyzja o przeniesieniu seniora do domu opieki może być jedną z trudniejszych, jaką będzie musiała podjąć rodzina. Często zdarza się, że dorosłe dzieci obiecują sobie, że nigdy nie poddadzą się w opiece i nigdy nie umieszczą ukochanej osoby “w takim miejscu”. To właśnie błędnie powielane mity powodują, że dalej można spotkać się z negatywnymi opiniami na temat domów dla osób starszych. Mimo to jest to rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Ma na to wpływ między innymi szybsze tempo życia (dorośli bardzo długo są aktywni zawodowo i nie mają czasu na całodniową opiekę nad osobą starszą), wygoda (mniej osób jest skłonnych do poświęcania wszystkiego w imię opieki) oraz wyższy poziom miejsc, w którym można umieścić seniora. Jednym z takich miejsc jest dom dla osób starszych w Grębiszewie  – dla osób w podeszłym wieku oraz osób, które ze względu na swoją niepełnosprawność lub chorobę potrzebują pomocy w codziennych czynnościach.

Dom dla osób starszych w Grębiszewie – poznaj nas

W naszym Zakładzie Opieki Leczniczej pracują wykwalifikowane i doświadczone osoby, które dbają o komfort oraz dobre samopoczucie naszych podopiecznych. Poprzez zapewnienie odpowiednich terapii i zajęć dbamy o zdrowie fizyczne oraz psychiczne każdego pensjonariusza. Głównym celem naszego domu dla osób starszych jest tworzenie miejsca bezpiecznego, ale zarazem pełnego miłości i ciepła, które często nasi podopieczni nazywają “drugim domem”. Nasz ośrodek znajduje się w otoczeniu łąk i lasów, w województwie mazowieckim, w miejscowości Grębiszew. Od Warszawy dzieli nas tylko 35 km, a od Mińska Mazowieckiego jedyne 10 minut jazdy. Nasza lokalizacja pozwala na szybki i sprawny dojazd, dlatego naszą ofertę kierujemy zarówno do okolicznych mieszkańców jak i do osób z całej Polski. 

Także dla osób z niepełnosprawnościami 

W Grębiszewie mogą zamieszkać nie tylko osoby starsze, ale również osoby niesamodzielne i niepełnosprawne – które ze względu na swój wiek lub chorobę potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który posiadamy w naszym ośrodku oraz specjalistom posiadającym odpowiednie umiejętności i upoważnienia do takiej opieki. Nasz personel posiada wieloletnie doświadczenie w opiece, rehabilitacji oraz terapii zajęciowej osób z chorobami otępiennymi, demencją, Alzheimerem i Parkinsonem. Dlatego jesteśmy nie tylko domem dla osób starszych, ale także domem (a dokładniej zakładem opiekuńczo-leczniczym) dla osób niesamodzielnych. 

Szukasz najlepszej opieki dla ukochanego członka rodziny? Przyjedź do Grębiszewa, poznaj nas, obejrzyj nasz ośrodek. Nie musisz podejmować decyzji pochopnie, ale jeśli już zdecydujesz się powierzyć nam opiekę nad seniorem lub osobą niesamodzielną, na pewno będziesz zadowolony. Tak jak bliska Tobie osoba, która zostanie naszym podopiecznym.