Sprawny i zdrowy senior

Starzenie się jest rzeczą naturalną i wystąpi u każdego człowieka – u różnych osób proces ten będzie jednak przebiegał zupełnie inaczej.
Niektórzy do późnej starości będą samodzielni, inni zaś mogą cierpieć na choroby neurodegeneracyjne takie jak choroba Alzheimera lub demencja. Spadek aktywności fizycznej i umysłowej można jednak skutecznie spowolnić lub wręcz powstrzymać.

Jednym z założeń profesjonalnej opieki osób starszych warszawa są właśnie działania utrzymujące aktywność umysłową i fizyczną seniorów oraz aktywizujące ich. Aktywności te powinny uwzględniać indywidualny stan zdrowia seniora, jego choroby i schorzenia.

Ważną część pobytu w domu seniora stanowi regularna rehabilitacja. To właśnie dzięki niej senior może odzyskać pełnię zdrowia na przykład po przebytej chorobie, ale też zachować sprawność fizyczną. Poszczególne ćwiczenia i zabiegi pozwalają zmniejszyć ból, usprawnić działanie mięśni oraz stawów, zmniejszyć postęp zwyrodnień i schorzeń przewlekłych. Zabiegi w domu opieki warszawa są prowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów i dobierane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Mogą obejmować zarówno fizykoterapię, masaże czy bardziej skomplikowane zabiegi takie jak jonoforeza, hydroterapia czy drenaż limfatyczny. Zakład opieki leczniczej Warszawa “Obok Lasu” to miejsce, w którym seniorzy mogą liczyć na profesjonalną rehabilitację oraz opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego.

Regularna aktywność fizyczna pozwala na zachowanie sprawnego ciała do późnej starości. Duże znaczenie ma jednak także dbałość o sprawność umysłową. Dzięki temu seniorzy mogą cieszyć się dobrą pamięcią oraz zdrowiem przez cały czas. Troska o własną sprawność umysłową nie jest wcale trudna: najlepiej wypełniać ją poprzez codzienne czynności. Osoby starsze chcą pozostawać samodzielne – w tym celu wystarczy im tylko pomóc w codziennych obowiązkach. To najlepsza forma zachowywania aktywności umysłowej.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również rozwijanie własnych pasji – świetnie sprawdza się tutaj czytanie książek i czasopism, rozwiązywanie krzyżówek czy nawet pisanie listów. Dom seniora pod Warszawą to miejsce, w którym seniorzy mogą korzystać z dobrze wyposażonej biblioteki, regularnego dostępu do prasy oraz bieżących informacji, a także atrakcyjnej oferty zajęć kulturalnych i możliwości poszerzania własnych zainteresowań.

Utrzymanie aktywności fizycznej i umysłowej przez całe życie jest poważnym wyzwaniem. Warto dbać o nasze ciało i umysł przez cały czas, również wówczas gdy nadchodzi starość. Nasz organizm z pewnością odwdzięczy się nam dobrym zdrowiem i sprawnością aż do późnych lat życia. Warto pamiętać, że domy opieki warszawa wychodzą naprzeciw potrzebom swoich pensjonariuszy zapewniając im potrzebną rehabilitację, spacery na świeżym powietrzu czy rozrywkę umysłową. Również dom opieki położony w miejscowości Rębiszew spełnia doskonale swoją funkcję – zarówno poprzez profesjonalną rehabilitację, fachową opiekę medyczną czy różnorodne formy spędzania wolnego czasu. To dobry sposób na zachowanie pełni zdrowia także w jesieni życia.